Ohio H.S. Football Regional Playoff Pairings

Division I - Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 1
1 Mentor (11-1) vs. 2 Cle. St. Ignatius (10-2) at Lakewood Stadium

Region 2
1 Tol. Whitmer (12-0) vs. 7 Wadsworth (11-1) at Sandusky Strobel Field at Cedar Point Stadium

Region 3
1 Hilliard Davidson (11-0) vs. 2 Pickerington Central (9-2) at Ohio Wesleyan University Selby Stadium

Region 4
4 Cin. Archbishop Moeller (9-3) vs. 3 Cin. St. Xavier (9-3) at University of Cincinnati Nippert Stadium

Division II - Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m., unless noted

Region 5
1 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (10-1) vs. 3 Aurora (11-1) at Solon Stewart Field

Region 6
1 Avon (10-1) vs. 7 Tiffin Columbian (10-2) at Fremont Ross Harmon Field at Don Paul Stadium

Region 7
1 Cols. Marion-Franklin (12-0) vs. 2 Dresden Tri-Valley (11-1) at Gahanna Lincoln Stadium

Region 8
1 Trotwood-Madison (12-0) vs. 2 Kings Mills Kings (12-0) at Dayton Welcome Stadium

Division III - Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m., unless noted.

Region 9
1 Chagrin Falls (12-0) vs. 6 Akron St. Vincent-St. Mary (10-2) at Bedford Stewart Field

Region 10
5 Elida (9-3) vs. 3 Cols. Eastmoor Academy (10-2) at Wapakoneta Harmon Field

Region 11
4 Youngstown Cardinal Mooney (8-3) vs. 2 Dover (11-1) at Canton Fawcett Stadium

Region 12
1 Springfield Shawnee (12-0) vs. 3 Plain City Jonathan Alder (12-0) at Hilliard Bradley Athletic Complex

Division IV - Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 13
1 Girard (11-1) vs. 3 Creston Norwayne (11-1) at Green InfoCision Field

Region 14
1 Kenton (12-0) vs 3 Cols. Bishop Hartley (11-0) at Mansfield Arlin Field

Region 15
5 Coshocton (10-2) vs. 2 Johnstown-Monroe (12-0) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 16
5 Day. Chaminade Julienne (9-3) vs. 3 Clarksville Clinton-Massie (10-2) at Mason Dwire Field at Atrium Stadium

Division V - Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m. unless noted

Region 17
1 Kirtland (12-0) vs. 3 Columbiana Crestview (11-1) at Warren G. Harding Mollenkopf Stadium

Region 18
5 Hamler Patrick Henry (10-2) vs. 7 Hicksville (10-2) at Lima Stadium

Region 19
1 Bucyrus Wynford (12-0) vs. 2 Lucasville Valley (12-0) at Westerville Central Warhawk Field

Region 20
5 Coldwater (9-3) vs. 6 West Jefferson (10-2) at Piqua Alexander Stadium-Purk Field

Division VI - Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 21
1 Berlin Center Western Reserve (12-0) vs. 2 Shadyside (9-3) at New Philadelphia Woody Hayes Quaker Stadium

Region 22
1 Leipsic (11-1) vs. 2 Delphos St. John’s (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Region 23
5 Beallsville (10-2) vs. 2 New Washington Buckeye Central (10-2) at Reynoldsburg Raider Stadium

Region 24
1 Maria Stein Marion Local (10-2) vs. 6 Minster (9-3) at Wapakoneta Harmon Field


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
TheNewsCenter One Television Plaza Parkersburg, WV. 26101 304-485-4588
Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 133775803 - thenewscenter.tv/a?a=133775803
Gray Television, Inc.